Derybos ir sutarčių derinimas

Po atrankos etapo priimamas vienoks ar kitoks sprendimas. Nepamirškime, kad sprendimas nieko nekeisti ir pasilikti prie esamų sistemų – taip pat sprendimas ! Bet jei vis tik pasirenkamas vienas arba keli tinkamiausi sprendimai, tai sekantis etapas reiškia derybas su vienu ar keliais tiekėjais, galutinį tiekėjo pasirinkimą, sutarčių derinimą ir pasirašymą. Šiame etape mes galime pasiūlyti tokią realią pagalbą:

Dalyvavimas derybose. Derybos šiuo atveju turėtų būti suprantamos gerokai plačiau, nei vien kainų sumažinimo įrankis. Derybose su vienu ar keliais tiekėjais ne mažiau svarbu yra:

• užfiksuoti abiems pusėms aiškiai ir vienodai suvokiamą diegimo apimtį,
• užsitikrinti tinkamus diegimo terminus,
• išsireikalauti tinkamą profesionalų komandą,
• sutarti dėl projekto diegimo metodikos, užfiksuoti diegimo etapus ir jų rezultatus bei darbų priėmimo tvarką,
• aptarti projekto valdymo ypatybes, įskaitant projekto apimties, trukmės, kaštų, pokyčių, rizikos valdymą,
• susiderinti pozicijas dėl kliento darbuotojų dalyvavimo diegime.

Mūsų patirtis leidžia padėti apsibrėžti derybų tikslus ir taktiką bei padėti klientui tiek derybomis sumažinti diegimo kainą, tiek tinkamai suderinti su tiekėju visus būtiniausius diegimo aspektus.

Sutarčių derinimas. Paprastai pasirašomos kelios atskiros sutartys: programinės įrangos licencijos įsigijimo, diegimo darbų, palaikymo sutartis, garantinio aptarnavimo sutartis. Nuo tinkamai suderintų sutarčių iš esmės priklauso diegimo projekto sėkmė. Bet kuris iš anksto neaptartas ir nepatvirtintas punktas gresia vėliau virsti konfliktų šaltiniu. Mes padėsime užtikrinti, kad sutartis tinkamai apsaugotų kliento interesus. Taip pat mums svarbu, kad sutartis taptų gyvybingu projekto valdymo dokumentu, o ne formaliu „popieriumi su parašu“.