Projektų valdymas

Dažnai pasitaikanti problema IT sistemų diegimo projektuose yra neteisingas požiūris į projektų valdymą, kai projekto vadovas skiriamas tik iš sistemos diegėjo pusės. Tuo tarpu iš įmonės pusės vadovas neskiriamas visiškai arba ši svarbi pareiga „užkraunama“ darbuotojui, kuris, būdamas savo verslo profesionalas, stokoja tiek projekto valdymo žinių, tiek naujai diegiamos sistemos suvokimo, tiek suvokimo, kaip suvaldyti įmonėje vykdomus pokyčius. Natūralu, kad sistemos diegėjo paskirtas projekto vadovas labiausiai rūpinasi savo įmonės interesais; be to, dažniausiai jis net ir labai norėdamas negali valdyti kliento viduje vykdomus verslo pokyčius, susijusius su VVS diegimu bei kliento projekto komandos.

Mes manome, kad bet kuriame didesniame diegimo projekte turi būti sudarytas projekto valdymo komitetas, kuriame būtų bent po vieną atstovą iš abiejų pusių, o didesniame diegime – ir dar daugiau. Tokio komiteto nariai turi turėti patirties projektų valdyme, gerai suprasti projekto esmę, sugebėti lyderiauti ir vadovauti, taip pat turėti bent jau fundamentalų supratimą apie diegiamą technologiją. Komitetas prisiima atsakomybę prieš aukščiausią vadovybę už projekto sėkmę.

Mūsų patirtis projektuose leidžia mums dalyvauti projekto valdymo komitete įvairiomis rolėmis:

  • Kaip Projekto vadovas iš kliento pusės. Tuo atveju, kai įmonėje nėra žmogaus, galinčio prisiimti šią rolę, mes apsiimame valdyti visą projekto eigą, kokybę ir kaštus.
  • Kaip Projekto vadovo asistentas. Jei kliento pusėje yra tinkamas projekto vadovas, bet jam stinga laiko bei žinių apie VVS diegimą, mes imamės pagalbinio vaidmens.
  • Kaip funkcinės srities komandos vadovas. Dideliame projekte, kur yra kelios diegimo komandos pagal sritis (pvz., finansų sritis, logistikos sritis ir pan.), galime vadovauti atskirai komandai.
  • Kaip aukščiausios vadovybės patarėjas projektui. Jei reikia tvirto patariamojo balso, išnaudojant mūsų daugiametę patirtį verslo procesų tobulinime, keitime bei VVS (ERP) diegimuose, mes pasiruošę padėti.

 

Projektų valdyme naudojame laiko patikrintas PMBOK ir Agile Project Management metodikas. Jungdami jas su praktiniais įgūdžiais, pasiekiame stabilių rezultatų.